2016

5sMamadou & Sama Yoon (Senegal / Polska) – to wciągające rytmy z pogranicza etno, folku, afrobeatu, orientu i reggae, które hipnotyzują i porywają do tańca.  Zespół powstał z inicjatywy Mamadou Dioufa – charyzmatycznego senegalskiego artysty oraz saksofonisty Grzegorza Rytki.

13181097_10208458495314468_1013922758_nBuba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński (Gambia / Polska) skupiają się na procesie improwizacji, która uwalnia wyobraźnię i pozwala komunikować się muzykom ponad różnymi doświadczeniami kulturowymi. Utwory rodzą się ze wspólnego odczuwania i łączenia muzyki klasycznej z muzyką afrykańską. 

test-nov-projekt-181November Project (Polska)  to jedenaście barwnych postaci dla których wiek, zainteresowania muzyczne oraz niepełnosprawność nie stanowią żadnych przeszkód we wspólnym tworzeniu muzyki. Zachwycają wyjątkowym brzmieniem, które w połączeniu z tekstami Paprodziada, tworzy niebanalną mieszankę pozytywnych wibracji.

hanka-wojciak-2-fot-michal-zie%cc%a8baKapela Hanki Wójciak (Polska) wykonuje muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej. W twórczości zespołu słychać echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy oraz wokalną improwizację. Prostota i powtarzalność przeplata się z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem.

_mg_3644Werchowyna (Polska)  powstała w 1991 roku z inicjatywy studentów uczelni warszawskich, związanych ze środowiskiem Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich. Zaczynali jako grupa przyjaciół śpiewających przy ogniskach pieśni zasłyszane podczas górskich wędrówek. To właśnie spotkania z górami, z żyjącymi w nich ludźmi i ich muzyką zadecydowały o artystycznym obliczu zespołu.

nms_2418Orkiestra Maćka Kierzkowskiego (Polska) to autorski projekt muzyka znanego z takich zespołów jak Swoją Drogą czy Maćko Korba. Maciek Kierzkowski w Grodzisku Mazowieckim dał się poznać także jako animator i współautor folkowych widowisk teatralno-muzycznych o Józefie Chełmońskim, Feliksie Dzierżanowskim, Fryderyku Chopinie. Zespół obok lidera skupia wybitnych instrumentalistów grających muzykę z wielu zakątków świata.

Reklamy