SEKUNDA

SEKUNDa to zespół stworzony na początku 2021 roku przez dwie niezależne artystki: Dorotę Błaszczyńską-Mogilską i Wiolę Jakubiec. Tu spotyka się góralski temperament z klasycznym błyskiem i jazzową wyobraźnią. Wspólne działania są dla artystek przestrzenią do swobodnych poszukiwań twórczych. W kompozycjach łączą instrumentalne brzmienia ze śpiewem. Słychać wpływy minimalizmu. Używają niekonwencjonalnych technik gry na skrzypcach takich jak chop czy strumming.

SEKUNDA

Głównym źródłem inspiracji SEKUNDy jest muzyka tradycyjna Beskidu Żywieckiego oraz Spisza. Brzmienie uzupełnione jest instrumentami charakterystycznymi dla tradycji pasterskich takimi jak piszczałki sześciootworowa i wielkopostna oraz zbyrcoki.

SEKUNDA

SEKUNDa to laureatki najważniejszych konkursów muzyki folkowej w Polsce jak „Mikołajki Folkowe” czy „Nowa Tradycja” oraz TRYTON za najlepszą kreację zbiorową na Festiwalu FAMA 2022.

Duet SEKUNDA wystąpi podczas 8 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folkowej w Grodzisku Mazowieckim Grodzisk Folk Fest 2022 w dniu 14 października 2022 o godz. 20.30.

Miejsce: Poczekalnia PKP, Grodzisk Mazowiecki, ul. 1 Maja 4

Wstęp bezpłatny


Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s