OPOWIEŚCI Z WALIZKI – Wędrówka Nabu

WĘDRÓWKA NABU to spektakl opowieści inspirowany bajką Jarosława Mikołajewskiego. Dedykujemy go małej Maryam – dziewczynce w drodze. Chcemy ją opowiadać małym (od około 7 lat) i tym całkiem dorosłym dzieciom.

Zapraszamy na opowieść, bajkę-niebajkę, historię, za pomocą której budujemy małe, wędrujące muzeum upamiętniające dzieci na granicach i w drodze, gdziekolwiek są: w Puszczy Białowieskiej, w pontonie pośród ogromnego morza, czy w małej łódce pokonującej rwący nurt rzeki. Ta historia toczy się teraz. Kiedy to czytacie jakieś dzieci ruszają w drogę, inne zatrzymują się zmęczone, jeszcze inne właśnie konfrontują się ze strażnikami w mundurach.

Wędrówka Nabu – OPOWIEŚCI Z WALIZKI

To nie jest świat jaki chcielibyśmy zapewnić naszym dzieciom. Ich dom spłonął, nie ma już dla nich miejsca i życia w dawnym świecie. Droga równa się nadzieja. Dzieci w drodze, jak Odyseusz, nie mają wpływu na wiele rzeczy. Są drobne, kruche i bezbronne w rękach bogów decydujących o ich losie, czasem o życiu.

Za to my mamy jakiś wpływ. Bądźmy z nimi, otwórzmy nasze domy, domagajmy się miejsca dla ludzi, którzy po prostu tak jak my chcą żyć, mieć co jeść, uczyć się, cieszyć i kochać. Żaden mur nie może być odpowiedzią na te pragnienia.

Świat wokół małej bezbronnej Nabu nie jest jednak taki zły. Piękna przyroda, inni niż ludzcy świadkowie i leśni pomocnicy towarzyszą dziewczynce w drodze. Oni także opowiedzieli nam tę historię. A czy Nabu się uda? Tego nigdy nie wiemy.

OPOWIEŚCI Z WALIZKI


Nasza opowieść nie jest więc bajką, jest rzeczywistością wielu dzieci, o której chcemy mówić, przypominać, którą chcemy upamiętnić. Spektakl trwa około godzinę. Do słów dodajemy muzykę, a także odrobinę teatru, żeby poruszał naszą wyobraźnię i jeszcze bardziej angażował w tę historię. Z przyjemnością zatrzymamy się potem, by porozmawiać, albo poprowadzić warsztat związany z tematem opowieści.

Od 10 lat zajmujemy się profesjonalnie sztuką opowieści. Zarówno opowiadamy historie, tworzymy narracyjne spektakle jak i dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem podczas warsztatów. A poza tym angażujemy się społecznie i chcemy, żeby nasze opowieści stanowiły część aktywistycznych działań i zmieniały świat.

Wędrówka Nabu – OPOWIEŚCI Z WALIZKI

Opowiadają: Ania Woźniak i Joanna Sarnecka

Muzyka: Paweł Sulik i Ania Woźniak

Spektakl Wędrówka Nabu w wykonaniu OPOWIEŚCI Z WALIZKI odbędzie się w dnia 14 października 2022 o godz. 19.00

Poczekalnia PKP, Grodzisk Mazowiecki, ul. 1 Maja 4

Wstęp bezpłatny


Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s