OPLA STASIUK TRZASKA

OPLA STASIUK TRZASKA to projekt niepowtarzalny. Improwizowany w warstwie słownej, zmieniającej się z koncertu na koncert, jednocześnie mocno osadzony w sekcji rytmicznej perkusji, która w mantrowo-litanijnym transie jest jak latarnia na wzburzonym morzu improwizacji Stasiuka, Trzaski, Zemlera i Bukowskiego. To projekt intymny, odsłaniający autentyczne wspomnienia pisarza, który w ten sposób chce dotknąć ulotności pamięci.

OPLA STASIUK TRZASKA

OPLA STASIUK TRZASKA to podróż. Lot ptaka nad polską wsią, prowincją, miastem, gdzie brutalny pierwiastek męski łagodzony jest przez cudownie delikatną kobiecość. Andrzej Stasiuk szorstkości swojego dziadka, twardego chłopa, przeciwstawia matczyną czułość Matki Boskiej, będącej archetypem wszystkich kobiet. To na styku tych emocji buduje się napięcie muzyki. To tu powstaje dźwiękowa opowieść, której słuchacz staje się uczestnikiem.

OPLA STASIUK TRZASKA

Duet Opla to PIOTR BUKOWSKI (gitara) i HUBER ZEMLER (perkusja)

PIOTR BUKOWSKI – kompozytor, gitarzysta, autor muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Znany z solowej działalności oraz z zespołów Xenony, Hokei, a od 2018 roku głównie z afro-punkowego kwintetu Javva.

HUBERT ZEMLER – perkusista, kompozytor i improwizator swobodnie przemieszczający się pomiędzy muzycznymi kategoriami (m.in. Magneto, Mitch&Mitch, Piętnastka, CEL z Felixem Kubinem), perkusista jazzowy, autor albumów solowych z pogranicza awangardy, elektroniki i muzyki etnicznej oraz twórca ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji.

MIKOŁAJ TRZASKA – saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor. Jest uważany za ikonę jazzowej awangardy w Polsce. Na stałe związany z Gdańskiem. W swoich podróżach muzycznych za cel obrał sobie poszukiwanie wspólnego mianownika między muzyką żydowską i współczesną.

ANDRZEJ STASIUK uchodzi za jednego z najważniejszych polskich pisarzy średniego pokolenia. Jego książki przetłumaczono na wiele języków, m.in. angielski, niemiecki, francuski, węgierski, holenderski, czeski, hiszpański, rosyjski, szwedzki, ukraiński i włoski. Sztuki Stasiuka z powodzeniem grane są w Niemczech.

Eter – OPLA STASIUK TRZASKA

Koncert kwartetu OPLA STASIUK TRZASKA odbędzie się w ramach Grodzisk Folk Fest 2022 – 8 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folkowej w Grodzisku Mazowieckim w dniu 16 października 2022.

Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9, sala widowiskowa

godz. 19.00

Wstęp bezpłatny


Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s