HABIARJAN

Zespół HABIARJAN powstał w kwietniu 2013 roku w Warszawie jako akustyczny, multikulturowy kwintet. Ich muzyka określana jest jako wybuchowa mieszanka folków od Armenii po Hiszpanię, przy której nie sposób usiedzieć na krześle i trzeba zatańczyć. Wzruszające pieśni ormiańskie przeplatają się z gorącymi hiszpańskimi rytmami, perskie uniesienia z celtyckimi harmoniami, a całość kołyszą łagodne rytmy bossa novy.

HABIARJAN zabiera w muzyczną podróż pachnącą dojrzałymi owocami granatu i moreli. Zmysłowe i nasycone namiętnością brzmienie uzupełnia mocny głos wokalistki wyśpiewujący echa wojen, tęsknot i miłości.

Skład zespołu tworzą:

INGA HABIBA – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, animatorka kultury. Współpracowała z takimi zespołami jak Lorien, Hidden by Ivy, God’s Own Medicine, Aye, Carnal, Mat Vilder, George Glashier, One Million Bulgarians, Robert Matera (Dezerter), Music Ispired by, Madland, P.Vampire (USA). Laureatka wielu nagród muzycznych.

ARTUR TIGRAN – gitarzysta i wokalista. Siła motoryczna zespołu. Współpracował z takimi gwiazdami jak: Leo Sayer, Gloria Gaynor, The Drifters oraz polskimi wykonawcami: Dżem, Perfect, Lady Pank, Czerwone Gitary. Uczestnik półfinału pierwszej edycji programu TVN Zostań Gwiazdą.

ARTASH SHAROYAN – akordeonista i wokalista. Akordeonista dyplomowany. Współpracował z ormiańskim zespołem narodowym muzyki i tańca Musa-Ler oraz stworzył aranżacje muzyczne do wielu projektów artystycznych, w tym pierwszego w Polsce stowarzyszenia Studnia O zajmującego się sztuką opowiadania.

Zespół HABIARJAN wystąpi w ramach 8 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folkowej w Grodzisku Mazowieckim w dniu 15 października 2022 o godz. 19.00.

Mediadeka Grodzisk

Grodzisk Mazowiecki, ul. 3 Maja 57

Wstęp bezpłatny


Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s