Buba Trio

Buba Badjie Kuyateh to wirtuoz kory i kompozytor. Urodzony w 1982 roku w Gambii w szanowanej rodzinie griotów (muzyków). Rozpoczął naukę gry na korze w wieku 7 lat. Jako Jali Buba stał się jednym z najbardziej popularnych muzyków w Gambii występując ze swoją grupą Nyodemaa Band. Jest również nauczycielem kory oraz organizatorem muzycznych wypraw do Gambii. W 2012 roku przyjechał do Polski. Choć jego korzenie muzyczne to tradycyjna muzyka afrykańska, jest on artystą otwartym na wszelkie fuzje kory tradycyjnej z muzyką współczesną, jazzem i funkiem.

Efektem tej fascynacji był jego europejski projekt  z pogranicza stylów muzycznych – Bantamba. Niepowtarzalny dźwięk kory oraz otwartość Buby na inne style muzyczne zaowocowały współpracą z wieloma artystami, jak: Stanisław Soyka, Milo Kurtis, Maria Pomianowska, Alina Mleczko, Urna Chahar Tugchi.

 Buba współpracuje także z Ruhaniyat Music Festival w Indiach jako solista oraz koncertje z uznanymi muzykami indyjskimi. Równolegle do tych działań Buba kontynuje karierę solową.

Buba Trio wystąpi w Grodzisku Mazowieckim w dniu 08 października 2021, godz. 20.30, w Sali widowiskowej Centrum Kultury.

Wstęp wolny

Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s