Moriah Woods

Moriah Woods jest urodzoną i wychowaną w Colorado (USA), a obecnie mieszkającą w Polsce, wokalistką, multi-instrumentalistką, autorką tekstów i kompozytorką tworzącą w stylistyce dark-folk/rock. Inspiruje się twórczością takich artystów jak Johnny Cash, Timber Timbre, Townes Van Zandt, 16 Horsepower, Sharon Van Etten, czy Chelsea Wolfe.

Moriah przeprowadziła się do Polski wiosną 2014 roku i zaczęła koncertować solo oraz z zespołem The Feral Trees, co zaowocowało jej pierwszym studyjnym albumem pt. The Road To Some Strange Forest. We wrześniu 2019 wydała płytę Old Boy, a obecnie pracuje nad kolejnym zestawem piosenek inspirowanych aktualnymi wydarzeniami.

Fot. Kori Stanton – Paonia, Colorado

W 2019 roku miał premierę jej drugi solowy album zatytułowany Old Boy. Projekt ten to osobista próba poradzenia sobie z bólem i żałobą po stracie bliskiej osoby. Próba ta przerodziła się w potrzebę niesieni pomocy innym. Old Boy niesie wiadomość, że każda historia jest wyjątkowa, a wszelkie problemy można rozwiązać.

Moriah Woods ma na swoim koncie koncerty w Polsce i zagranicą, m.in w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Węgrzech, Słowacji, Ukrainie, Estonii oraz w USA. Występowała na wielu festiwalach, w tym Łódź Songwriter Festival, Liveurope Showcase, Poznań Enea Spring Break, Slow Life Music Festival, Opener Festival i OFF Festival.

Dała się poznać także otwierając koncerty artystyki LP podczas jej polskiej części europejskiej trasy w Warszawie i Poznaniu. Występowała jako support także podczas koncertów innych wykonawców, m.in Rodrigo y Gabriela, John Garcia (Kyuss), Ania Rusowicz, Emma Ruth Rundle, Pokey Lafarge.

Wybrane recenzje:

Album Old Boy, 2019

Nie ma takiej drugiej artystki na polskiej scenie. I to nie tylko dlatego, że nad rodzinny stan Kolorado wybrała województwo lubelskie. Przede wszystkim dlatego, że z racji pochodzenia, ale też niezwykłej wrażliwości, poczucia estetyki, postanowiła przefiltrować przez swoje emocje, uczucia i doświadczenia … amerykańską tradycję folku i rocka, ale też country czy bluesa. Old Boy to trzecia płyta Woods, zdecydowanie brzmieniowo najpełniejsza, najbardziej intensywna. Do mroku, w który tak pięknie oplatała dotychczas swoje piosenki, tym razem Woods dodała siły, tchnęła w kompozycje moc, która wciąga w świat gęstych, osobistych doświadczeń artystki. Woods mierzy się ze swoimi traumami, bólem, z cieniami, które jej towarzyszyły. I wychodzi z tego spotkania silniejsza. Tak jak jej muzyka.

Łukasz Kamiński / Co Jest Grane 24

 

Niewiarygodne, być może także dla samej artystki, że swoje brzmienie i sposób na przekazanie go innym, odnalazła tak daleko od domu. Pochodząca z Kolorado Moriah Woods już od kilku lat żyje, pisze piosenki, śpiewa i nagrywa w Polsce … Tej jesieni zaprezentowała kolejne wydawnictwo, składającą się z 10 rozdziałów osobistą opowieść o poszukiwaniu, strachu, podróży. Jak opisuje … to zestaw wspomnień z różnych momentów jej życia, począwszy od roku 2009. Klimat serca Ameryki niezmiennie towarzyszy jej muzyce, szczególnie gdy do głosu dochodzi banjo, tak jak w Many More Will Follow. Moriah dba o to, by kompozycje nie były przesycone, tło do jej wokalu jest oszczędne, podparte w dużej mierze dźwiękami gitary. Wystarczy zwrócić uwagę na przepiękny wstęp do Old Times czy ujmujący utwór Breaking Through. Wspomnienia mają to do siebie, że często wywołują nostalgię. Artystce udaje się idealnie przekazać to słuchaczowi, bowiem The Road To Some Strange Forest przy każdym odsłuchu budzi specyficzne uczucie tęsknoty, nie do końca jasne za czym.

AN / Gazeta Magnetofonowa

 

Swoją twórczością nawiązująca do najlepszych tradycji amerykańskiego folku, ale wykonywanego z wyraźnym indywidualnym piętnem. Z dużym wyczuciem łączy korzenne brzmienia z nowymi trendami. Sama artystka muzykę, którą gra, określa jako „folk noir, czyli coś starego, coś mrocznego, coś żarliwego i pełnego pasji” … Moriah Woods to indywidualność trudna do zaszlufadkowania.

Darek Kowalski / HRP Pamela

Fot. Brazyl (Paweł Stępień)

 

więcej o i od Moriah Woods:

Website: http://www.moriahwoodsmusic.com

YouTube: https://www.youtube.com/moriahwoodsmusic

Bandcamp: https://moriahwoods.bandcamp.com/

Facebook: https://www.facebook.com/Moriahwoodsmusic/

Instagram: http://www.instagram.com/moriahwoods

Spotify: https://open.spoAfy.com/arAst/6q82PfwhGFC2ALTaG8KObF?si=WFJv0lv-

 

Moriah Woods wystąpi 19 września 2020 w Grodzisku Mazowieckim, Park Skarbków o godz. 14.00

Wstęp wolny

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s