Freeborn Brothers

Chcemy zabrać Was w podróż do naszego świata, gdzie cygańskie serce spotyka amerykański folk, gdzie orkiestra bałkańska gra rocka, a niesamowita dawka energii nie pozwala ustać w miejscu!

– Freeborn Brothers

Rock’n’roll na banjo, akordeon i puzon. Punk rock z cygańskiego taboru? Zespół Freeborn Brothers to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy cyrk osobliwości, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery, oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji. Ta niebezpieczna mikstura kradnie ludzkie dusze wszędzie tam, gdzie się pojawią. Każdy „spektakl” jest inny, pozbawiony rutyny.

10 tysięcy kilometrów. Tyle dzieliło ich od rodzinnego Podkarpacia podczas trasy koncertowej po Brazylii. Zespół Freeborn Brothers istnieje od 2013 roku. W tym czasie zagrał ponad 400 koncertów w całej Europie oraz nagrał pięć płyt: Two Men Orchestra (2013), Gypsy Hobo Trash Grass (2014), Theatro Ridiculous (2016), Instant Magic (2018), oraz Astral Trails (2019). Wśród imprez, które odwiedzili w ponad 14 krajach, można odnaleźć m.in. : Mighty Sounds Czad Festival, czy  Muddy Roots Festival.

Zespół wystąpił również na antenie telewizji Polsat w programie „Must be the Music„, w którym został entuzjastycznie przyjęty przez Piotra Roguckiego, stając się oficjalnym suportem zespołu Coma zimą 2016 roku. Ale to nie koniec sukcesów! W  tym samym roku Freeborn Brothers wystąpili jako support przed międzynarodową gwiazdą Gogol Bordello w warszawskim klubie Progresja. Zagrali także koncert przed kilkutysięczną widownią na wielokrotnie nagradzanym, międzynarodowym festiwalu Colours Of Ostrava  w Czechach.

Polsat News, Fakt.pl, Eska Rzeszów, Radio ZET, RMF FM TVN Turbo to tylko niektóre z portali, na których znaleźli się dzięki materiałowi, który został okrzyknięty hitem sieci. Spontanicznie nagrane wideo uchwyciło moment wykonywania przez zespół pieśni żałobnej na cześć policyjnej Alfy Romeo wciąganej na lawetę podczas Maratonu w Rzeszowie. Dzięki poczuciu humoru i dużej dawce dystansu stworzyli viral, który w ciągu pierwszego tygodnia zdobył 400 000 wyświetleń!

Skład zespołu:

Nikodem Soszyński – banjo, perkusja, wokal
Mateusz Pleśniak – akordeon, gitara, wokal
Krzysiek Chris Pasieka – gitara basowa, wokal
Arkadiusz Hawro – trąbka
Krzysztof Rakoczy – puzon

więcej informacji:

www.freebornbrothers.com

www.facebook.com/freebornbrothers

www.youtube.com/freebornbrothers

 

Freeborn Brothers wystąpią 19 września 2020 o godz. 16.00 – Grodzisk Mazowiecki, Park Skarbków

Wstęp wolny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s