Dziady Kazimierskie

Dziady Kazimierskie to zjawisko na polskiej scenie muzycznej.
Nie każdy od razu zrozumie o czym śpiewają, ale każdego wciągnie ich bajkowo magiczna, muzyczna opowieść. To efekt nie tyko doskonałej muzyki – wybuchowej mieszanki folku, ska, funky i czego tam tylko słuchacz sobie zażyczy – ale również osobowości wokalisty zespołu.

Włodek Dembowski – znany szerzej jako Paprodziad – to wokalista takich zespołów jak Łąki Łan czy November Project. Jest nie tylko głosem na dziadowskich koncertach, ale przejmuje także rolę wodzireja, który zręcznie kieruje koncertową przygodą.

Dziady Kazimierskie, choć mieszkają na co dzień w Warszawie, pałają niegasnącą miłością do rodzinnego Kazimierza Dolnego. Przewijające się w ich piosenkach wątki „kazimierskie” mają wymiar uniwersalny. Nie trzeba znać się ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się doskonale bawić przy ich piosenkach. Niech nikogo nie zdziwi, że o tak małym miasteczku można tyle śpiewać. To miejsce wielokulturowe i wielowymiarowe, pełne tajemnic, legend, ciekawostek i czasoprzestrzennych zawirowań.

Każdy koncert Dziadów Kazimierskich jest spektaklem, w którym widzowie i muzycy biorą udział na równych warunkach. „Dziady to nie muzyka, to styl życia” – mówią artyści i swoją dziadowską filozofią zarażają słuchaczy na każdym koncercie.

Koncert Dziadów Kazimierskich w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się w dniu 11 października 2019 w sali widowiskowej Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9, godz 20:30.

Wstęp na koncert jest bezpłatny

Zadanie dofinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki

Projekt współfinansowany w ranach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s