Kapela Hanki Wójciak w Centrum Kultury

Kapela Hanki Wójciak wystąpi 7 października 2016 roku o godz 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, ul. Spółdzielcza 9. Wstęp wolny. 

Kapela Hanki Wójciak wykonuje muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej. W twórczości zespołu słychać echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy oraz wokalną improwizację. Prostota i powtarzalność przeplata się z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Autorskie teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, zaś zawarte w nich archaizmy, to słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary, które przydają piosenkom baśniowości i ludowości.

Hanka Wójciak to wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Uczyła się śpiewu eksperymentalnego i improwizacji na warsztatach takich mistrzów jak: Olga Szwajgier, Gendos, Sainkho Namtchylak, Iva Bittova. Improwizując wykorzystuje rejestr gwizdkowy oraz śpiew gardłowy rodem z Mongolii i Tuvy. Jako rodowita góralka znakomicie operuje białym głosem.     

 hanka-wojciak-2-fot-michal-zie%cc%a8ba

Skład: Hanka Wójciak (śpiew i harmoszka), Jacek Długosz (gitara), Tomek Czaderski (instrumenty perkusyjne), Mateusz Frankiewicz (kontrabas), Tomek Pawlak (skrzypce), Andrzej Zagajewski (mandola)

 

hanka-wojciak-1-fot-michal-zie%cc%a8ba

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s